Дні здоров'я

День здоров'я у нашому закладі – це день відпочинку, день ігор, день розваг. Його призначення – сприяти оздоровленню дітей, формуванню потреби у щоденних заняттях фізичними вправами, оптимізації рухової підготовленості дітей дошкільного віку. 

 

 

 

 

Дні здоров'я організовують з першої молодшої групи один раз на місяць. Цей день насичується різноманітними формами роботи з фізичного виховання ( Інструктивно – методичні рекомендації від 27.08.2004 р. № 1/9 - 438)

Зміст діяльності на цей день визначається вихователем. Він планує заходи враховуючи вимоги чинної програми та вікові можливості дітей, але можливе об'єднання двох і більше груп для організації та проведення лялькових вистав, фізкультурних або музичних розваг та свят, спортивних ігор.

У цей день проводяться фізкультурні, музичні заняття; режим насичується активною руховою діяльністю, в якій дітей спонукають застосовувати свій досвід, виявляти творчість, ініціативу, свої уподобання в різних видах діяльності.

Протягом дня активна рухова діяльність планується на свіжому повітрі ( весна, літо, осінь), а у холодну пору року перебування на повітрі по можливості у дитячому садку збільшується.

 

 

Доцільно організовувати прогулянки за межі ДНЗ до стадіону або піші переходи (до парку, лісу або водойми) . Загальна тривалість такої прогулянки 2 – 2,5 години, обов'язково з проведенням активного відпочинку. Під час тривалої прогулянки можна ознайомити дошкільників з спортивними спорудами в місті та їх призначенням.

Проводяться фізкультурні заняття ігрового або сюжетного характеру, спортивні розваги та свята, фізичні вправи на свіжому повітрі, у критому басейні, спортивні ігри та вправи. 

 

 

 

Під час днів здоров’я проводяться:

Бесіди , читання художньої літератури, зображувальна діяльність  на теми здорового способу життя, валеологічні вправи, розвантаження, етюди, психогімнастика, медитації.

 

 

Зустрічі з цікавими героями - Вітамінами 

«Свій город у нас є…» - вирощування зимових городів на підвіконні 

 

«Щоб здоров'я набиратись – будемо кожен день ми гратись»,  « Як стати чемпіоном?», - ігри , атракціони,  лабіринти спритності , кмітливості, спостережливості, творчості

 

 

«В гостях у бабусі Медуниці» - букети лікарських рослин ( квітів, загадок, приказок, прислів'я, казок)

Калейдоскоп  рухливих ігор та українських народних ігор, фестиваль «Гармонія руху»,  «Олімпійські ігри» , «Спортивна сім'я» - рухливі ігри, спортивні змагання, свята

«Роби з нами, роби як ми, роби краще нас» - ігри та вправи спортивного характеру

«Веселий ярмарок», «Ой, весела в нас весна», «Спортивний інвентар», концерт по заявкам - театралізовані ігри, ігри драматизації, сюжетно-рольові, творчі , уявні подорожі.