На допомогу вихователю

Методи і прийоми активізації пізнавальної активності під час безпосередньої освітньої діяльності

 

 

Дошкільна освіта покликана забезпечити саморозвиток і самореалізацію дитини, сприяти розвитку пізнавальної активності та ініціативи дошкільника. Науковий пошук ефективних засобів розвитку пізнавальної активності дошкільників - представляє актуальну проблему, що вимагає теоретичного і практичного вирішення.

План реалізації екологічного проекту «У світі дерев»

 

Формування природодоцільної поведінки старших дошкільників у межах екологічного проекту

 

Праця дітей дошкільного віку

 

Феномен праці діти відкривають для себе, спостерігаючи за тим, як працюють дорослі. Це породжує у них бажання наслідувати старших, брати участь у їхній діяльності.

Нетрадиційні техніки малювання — стимул до творчості

 

Для дитини дошкільного віку малювання - це захопливий світ яскравих, дивовижних образів. Створені дітьми малюнки вражають дорослих своєю безпосередністю, оригінальністю, бурхливістю фантазії. Особливий інтерес викликають у дошкільників нетрадиційні техніки малювання. Адже процес творчості за допомогою нетрадиційних інструментів - зовсім не складний, нагадує цікаву гру, а результат його - завжди позитивний незалежно від здібностей та обдарувань дитини.

 

ОСВІТА ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ – НОВИЙ НАПРЯМ У СУЧАСНІЙ ОСВІТІ

 

Поняття сталого розвитку

Освіта для сталого розвитку в дії

 

 

Нині нікого не потрібно переконувати в тому, що збереження довкілля є найгострішою, невідкладною, всеосяжною проблемою людського розвитку.

На побутовому рівні всі ми добре розуміємо, якої шкоди може завдати безвідповідальна, беззастережна й насильницька діяльність людини щодо природи.

Неконтрольовані зміни довкілля ставлять під питання саму можливість подальшого існування людини, людства, природи в теперішніх формах.

Методичні рекомендації для вихователя, який організовує екскурсію у природу

 

 

Навчальні екскурсії в природу дають змогу організувати спостереження та вивчення різноманітних предметів і явищ у природних умовах. Це важлива форма роботи з дошкільнятами і має використовуватись в практиці роботи ДНЗ. Екскурсії в природу роблять життя дітей цікавішим, допомагають ліпше зорієнтуватися в довкіллі: у лісі, біля річки, на луці, в парку чи сквері, на ставку тощо.

В похід - разом з батьками

 

Із року в рік все популярнішим у дошкільних навчальних закладах стає сімейний туризм. Добре продумані й організовані туристичні походи розширюють горизонти знань дошкільників, сповнюють і дітей, і дорослих радісними емоціями від спілкування з природою та одне з одним. 

 

 

Форми роботи з батьками

 

Індивідуальні

 

Мета: Обмін думками з певних питань;  Досягнення єдиної точки зору; Допомого батькам;

 

1. Бесіди (зранку, увечері, планові, непланові).

2. Консультації (усні, письмові).

3. Індивідуальні пам’ятки (після бесід, консультацій, відвідувань сім’ї).

4. Папки пересувки.

5. Відвідування сім’ї.

Сторінки