Охорона праці та безпека життєдіяльності
Закон України "Про охорону праці "
Кодекс законів про працю України, глава XI, "ОХОРОНА ПРАЦІ"
Типове положення про службу охорони праці
Наказ МВСУ № 1417 від 30.12.2014 "Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні"
План роботи з охорони праці на 2019-2020 навчальний рік
2020 рік
06 та 07 лютого 2020 року майстер з виробничого навчання Южноукраїнських територіальних курсів цивільного захисту Горбенко О.С. в закладі провів семінар-практикум на тему: "Евакуація учасників навчально-виховного процесу та практичне застосування вогнегасників". Під час даного заходу всіх працівників ознайомлено з будовою та застосуванням вогнегасників, з правилами пожежної безпеки, порядком дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Фахівець з охорони праці Пронь Л.В. ознайомила працівників з основними діями під час евакуації та провела лекцію щодо порядку евакуації з приміщення закладу.
2019 рікНа проблему безпеки дітей не може бути іншого погляду, як на проблему гостру, важливу, що вимагає чітких, скоординованих дій освітян, батьків, працівників різних служб і відомств. На жаль, щорічна статистика показує зростання числа подій, в яких страждають діти. Це пожежі в житлових будинках; аварії на дорогах; пригоди з дітьми в дома, на вулиці, в освітніх установах. Саме тому, основним пріоритетом в роботі нашого закладу є охорона життя та здоров’я дітей, організація їх безпечної життєдіяльності та навчання дітей основам безпеки життєдіяльності. Але, як показує практика, абсолютної безпеки не буває, тому необхідно постійно навчатися і дорослим і дітям. З 18.11. по 22.11.2019р. у закладі було проведено Тиждень безпеки життєдіяльності та організовано такі заходи: 1. Відпрацювання персоналом навичок самостійно та швидко орієнтуватися в ситуації при виникненні пожежі, вирішувати напрям дій, вжиття заходів запобігання та ліквідації пожежі. 2. Відпрацювання організації негайного виклику підрозділів ДСНС і наступних дій при виявленні задимленості та пожежі. 3. З працівниками та вихованцями проведено навчальне заняття з пожежної безпеки на тему «Правила користування вогнегасником». У цікавій та доступній формі з дітьми проведена бесіда про шкоду від вогню та наслідки пожежі, які можуть бути після необережного поводження із сірниками чи електроприладами. Правила пожежної безпеки дітям нагадали вихователі, а от про будову та функції вогнегасника їм розповів виконавець МВН Южноукраїнских територіальних курсів цивільного захисту Горбенко О.С. У спеціально відведеному місці було продемонстровано дію вогнегасника на практиці.
4. З вихованцями старших груп проведено розвагу: «Школа юних пожежників». Учасники змагалися у спортивних естафетах, демонстрували свою мужність, долаючи перешкоди. Всі учасники були спритні, витривалі, справні - справжні пожежники!
Оцінювала вміння вихованців старший лейтенант служби цивільного захисту Арнаго Г.В.
18 жовтня 2019 року в КЗ ЦРД «Гармонія» було провено навчальне тренування за тематикою: «Евакуація під час пожежі», де працівники закладу разом з дітьми мали змогу відпрацювати навички дій у надзвичайних ситуаціях. Тренування організовано для того, щоб навчити дітей діяти зібрано та не губитися у разі виникнення надзвичайних ситуацій.У заході були задіяні 73 працівника та 273 вихованця.За сигналом «Увага!» всі діти, педагоги та обслуговуючий персонал протягом 15 хвилин покинули приміщення. Діти слухняно, дисципліновано виконували все те, що їм говорив вихователь. Евакуаційні заходи проведено в повному обсязі, без паніки, персонал відпрацював всі дії відповідно до розробленого плану евакуації та інструкцій.
Безпека дітей... Як часто вона залежить від нас, дорослих! Чи цікавилися ви, наскільки ваша дитина знає правила дорожнього руху і безпечної поведінки на вулиці? Чи дотримує їх? Хтось може запитати: «Навіщо пояснювати малюкові правила безпеки, якщо поки він з'являється на вулиці тільки за руку з дорослим?» Але ж незабаром ваша дитина піде до школи, стане самостійним пішоходом і пасажиром... І до цього моменту в малюка слід сформувати свідому і безпечну поведінку. Від цього залежить здоров'я, а часом і життя дитини. Тому на території закладу діє автомістечко «Школа Світлофора» де з малюками «Гармонії» проводять бесіди-інструктажі про правила дорожнього руху та на практиці застосовують набуті знання, уміння та навички. У невимушиній грі педагоги виховують розуміння необхідності дотримуватись правил безпеки, впевненість у поводженні на дорозі.
З метою покращення профілактичної роботи з безпеки життєдіяльності та проведення заходів під час Тижня охорони праці і безпеки життєдіяльності у КЗ ЦРД «Гармонія» 19.04.2019 року було організовано і проведено відпрацювання практичних дій евакуації учасників навчально-виховного процесу на випадок надзвичайної ситуації (виникнення пожежі) О 08.45 год. розпочалося проведення відпрацювання евакуації учасників навчально-виховного процесу. Евакуація проводилась згідно схем, що вивішені на кожному поверсі. Після отримання сигналу про евакуацію вихователі у найкоротший строк (від 5до12 хвилин) вивели дітей найбезпечнішими евакуаційними шляхами з будівлі, ретельно перевірили приміщення, щоб унеможливити перебування дітей у небезпечній зоні. Провели звірку фактично евакуйованих вихованців із списком присутніх у навчальному закладі, а також наявних в навчальному закладі працівників. Мета цього заходу - відпрацювання правильної поведінки учасників навчально-виховного процесу під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя, навчити дітей дошкільного віку умінням та навичкам щодо захисту свого життя і здоров'я під час надзвичайних ситуацій. Це дає змогу забезпечити умови для збагачення досвіду дітей щодо безпечної поведінки.
18.04.2019 року для дітей старших груп відбулася екскурсія до пожежно - рятувальної частини. Вихованці груп №5 та №6 мали змогу познайомитися зі спецтехнікою, яка використовується під час гасіння пожежі, приміряти одяг та спецзасоби, якими користуються рятівники, а також посидіти в кабіні пожежної машини.
Діти отримали велике задоволення від екскурсії та дізналися багато цікавого та корисного для себе.
2018 рік Всі ми хочемо, що б наші діти виросли здоровим, щоб вони ніколи не потрапляли в небезпечні ситуації вдома, на вулиці, в дитячому саду. Добре відомо, що безпека - це вміння правильно і грамотно вести себе в різних непередбачених ситуаціях. Тому в комунальному закладі «Центр розвитку дитини «Гармонія» педагоги ставлять перед собою завдання дати дітям знання про небезпечні для життя ситуації і особливості поведінки в них, вміти застосовувати отримані навички на практиці. Так у закладі з дітьми проводилися тематичні бесіди, заняття, вікторини, екскурсії до світлофора, в пожежну частину, організовані сюжетно-рольові та дидактичні ігри, розваги, конкурс малюнків, різноманітні заходи щодо ознайомлення дітей з правилами безпеки і закріпленню знань з теми «Безпечна поведінка в різних ситуаціях».
Проведені заходи були націлені на розширення знань дітей та вміння застосовувати отримані знання в іграх, інсценуваннях, повсякденному житті.
Для вихованців старших груп проведена спортивна розвага з правил пожежної безпеки «Школа юних пожежників», де діти продовжили пізнавати абетку пожежної безпеки в рухливій, ігровій формі. Діти наввипередки через перешкоди добиралися до місця пожежі, гасили її, спробували себе в ролі водія пожежної машини, рятували тварин з палаючого лісу тощо.
Не менш захоплюючим був конкурс макетів вулиць міста. Наші макети - це справжні шедеври, де діти в ігровій формі моделюють безпечний міський простір. Макети призначені для освітньої та самостійної діяльності дітей. З їх допомогою діти в ігровій формі діти відпрацьовують і закріплюють знання правил дорожнього руху, дорожніх знаків і розмітки, правил поведінки учасників дорожнього руху, а також спільно з вихователем розбирають та програють різні ситуації з безпеки дитини на вулиці, у дворі , поблизу проїжджої частини; моделюють безпечний маршрут від будинку до дитячого садка, школи, будинку дитячої творчості тощо; обігрують ситуацію «Дитина і незнайомець». Всі макети - це продукт спільної творчості дітей та вихователів. У кожному є своя «родзинка». Всі вони є вдалим доповненням в розвиваючий предметно-ігровий простір груп. Знаходяться у вільному доступі, оновлюються і поповнюються новими матеріалами. Діти із задоволенням грають з цими макетами, закріплюючи в грі отримані знання.
Підводячи підсумки, хочеться підкреслити, що завдання дорослих полягає не тільки в тому, щоб оберігати і захищати дитину, але і в тому, щоб підготувати її до зустрічі з різними складними, а часом і небезпечними життєвими ситуаціями. Ми впевнені, що знання з правил безпеки, придбані в дитячому садку, допоможуть нашим вихованцям стати більш дисциплінованими і самостійними.
2017 рік 22 та 29 вересня 2017 року вихованці старших груп №2, №20, №25, №26 у супроводі вихователів Лесків Л.Р., Дряміної Л.В., Унгуряну О.С., Цику Г.О. відвідали Державну пожежно-рятувальну частину де вони змогли на власні очі побачити як проходять робочі будні відважних рятівників. Звичайно ж, найбільше вразили дітлахів пожежні автомобілі. Також вихованцям продемонстрували захисне спорядження пожежних рятувальників, бойовий одяг та пожежо-технічне обладнання для ліквідації пожеж та рятування людей. Крім цікавої екскурсії для вихованців було проведено бесіду на тему: «Безпека життєдіяльності». Дітям та дорослим нагадали основні правила поводження з вогнем, розповіли правила поведінки при виникненні пожежі. Наприкінці екскурсії вихованці та вихователі щиро подякували співробітникам пожежної частини за надану можливість ознайомитися з професією рятувальників та дізнатися багато цікавої, а головне, корисної інформації. Екскурсія пройшла з метою навчання вихованців як поводитися у надзвичайних ситуаціях. Маленькі діти постійно стикаються з незнайомими ситуаціями, людьми, явищами, предметами, які можуть викликати у них почуття невпевненості, страху та тривоги. Саме тому, питання безпеки життєдіяльності підростаючого покоління сьогодні не лише не втрачає своєї актуальності, а й навпаки набуває все більшої ваги. Шлях у безпечне майбутнє починається саме з виховання.
![]() ![]() ![]() Протягом 30-31 березня 2017 року у закладі
відбулися навчальні протипожежні тренування
Метою протипожежних тренувань було навчити працівників швидким і правильним діям в умовах реальної пожежі, спрямованої на її ліквідацію та евакуацію працівників і вихованців закладу.
У ході проведення протипожежних тренувань провели оповіщення, своєчасно довели завдання до виконавців, дотрималися послідовності організації збору, відпрацювали злагоджені дії при виникненні пожежі, випробували у роботі вогнегасники.
Особиста присутність керівництва на місцях проведення тренувань, контроль за діями працівників щодо проведення евакуаційних заходів при виникненні пожежі давала змогу одразу вносити корективи в дії робітників.
Протипожежні тренування та евакуаційні заходи провели в повному обсязі відповідно до вимог інструкції з питань техніки безпеки.
2016 рік 11 листопада 2016 року вихованці старших груп № 22, 23 побували на екскурсії в Державній пожежно-рятувальній частині міста Южноукраїнська.
Хлопці та дівчата побачили своїми очима пожежну техніку та аварійно-рятувальне обладнання.
Фахівці ДПРЧ продемонстрували бойовий одяг та розповіли про його захисні властивості.
Діти дізналися про різновиди вогнегасників та правила їх використання, а також багато корисної та цікавої інформації.
Після зустрічі діти пообіцяли, що обов'язково будуть дотримуватися всіх рекомендацій і вказівок, які вони отримали від співробітників Служби порятунку «101»!
Згідно з планом основних заходів щодо підготовки цивільного захисту комунального закладу «Центр розвитку дитини «Гармонія», з метою відпрацювання дій з персоналом щодо проведення евакуаційних заходів при виникненні пожежі на об'єкті, завчасної та якісної підготовки та успішного проведення протипожежного тренування (евакуації з елементами пожежогасіння) 12 жовтня 2016 року у закладі проходили практичні заходи
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища. Щоб вберегти дитину від біди, треба пам'ятати та дотримуватись наступних правил:
Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров'я!
Пам'ятка для батьків ОБЕРЕЖНО: КЛІЩІ!
Щорічно в теплий весняно-літній період у лісах і парках активізуються кліщі, чиїх укусів людині слід остерігатися під час відпочинку на природі. Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка тощо.
Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування доволі мала, а в кінці третьої доби наближається до 100 %. Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який нападає просто із землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу. Марсельською гарячкою людина може заразитися через укуси інфікованого південного собачого кліща, через кон’юнктиву очей, слизову оболонку носа, а також втираючи в шкіру інфікованих кліщів при розчухуванні. Рівень захворюваності на ці хвороби в Україні з кожним роком зростає, що пов’язано і з глобальними змінами на земній кулі, мутаціями кліщових видів, розвитком туризму, і, що найгірше, наслідки перенесених хвороб починають набувати хронічних форм. Щорічно із укусами кліщів до закладів охорони здоров’я звертаються в середньому близько 20 тис. осіб. Аби уникнути укусів кліщів фахівці радять дотримуватися таких правил:
Якщо Ви виявили кліща на шкірі, слід:
ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ! Не займайтеся самолікуванням, зверніться до лікаря.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖІ ВІД ПУСТОЩІВ ТА НЕОБЕРЕЖНОГО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ
Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:
Шановні батьки! Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем! Роз'яснюйте, що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель у вогні людей та снищення майна! Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам'ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.
При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном «101»
Пам'ятка для батьків
Як організувати безпечну прогулянку на природі
- Детально продумайте маршрут прогулянки. - Дізнайтеся, які отруйні рослини поширені у вашому регіоні та в тій місцевості, куди збираєтеся йти. - Подбайте про достатній запас питної води. її кількість має перевищувати норму можливого споживання. Зважайте на тривалість запланованої прогулянки. - Візьміть із собою аптечку. Мінімальний її склад: бинт, стерильні серветки, пластир бактерицидний, перикис водню, 5%-вий спиртовий розчин йоду, 1%-вий розчин брильянтового зеленого, активоване вугілля, знеболювальні ліки (парацетамол, ібупрофен тощо), протиалергійні засоби (діазолін тощо], охолоджувальний пакет, ножиці. - Подбайте, щоб одяг дитини для прогулянки захищав її від контакту з отруйними рослинами — кофтинка має бути з довгими рукавами, штанці — із цупкої тканини тощо. - Ознайомте дитину з основними правилами поведінки:
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО ТРАВМАТИЗМУ СЕРЕД ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
Шановні батьки! Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання - забезпечення безпеки руху пішоходів. У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:
Правилабезпечної поведінки з тваринами
Дітям слід прищеплювати любов до «друзів наших менших» та повагу до їх способу життя. Але в той же час необхідно роз’яснювати, що тварини (насамперед собаки та кішки) можуть причинити значні неприємності. частіше всього це буває, коли з боку людини була якась провокація. Але буває і так, що собака вкусила дитину, яка проявила турботу про неї (дитина потяглася погладити, а собака сприйняла цей жест як загрозу і, захищаючись, нанесла шкоду дитині).
Тому в стосунках з тваринами діти повинні знати, що:
ПАМ'ЯТКА «ОТРУЙНІ ЯГОДИ ТА РОСЛИНИ»
Природа в своєму арсеналі має як лікарські, так і отруйні рослини та ягоди. Більшість з них не відомі городянам, та й сучасні сільські мешканці не завжди на них розуміються. Тому батькам треба дуже добре знати, як виглядає та чи інша отруйна рослина (ягода), щоб мати уяву, яку допомогу треба надати дитині, що отруїлася. Познайомтеся самі та познайомте дітей із зовнішнім виглядом наступних рослин (ягід).
Паслін. Отруйні всі частини рослини.
Перша допомога при отруєнні рослинами та ягодами:
Пам'ятка для батьків"Безпека в побуті"
І. Загальні вимоги 1. Навчити дитину безпечним іграм. Не дозволяти проводити ігри, пов'язані із схованками в шафах та інших предметах що закриваються, за шторами та з пересуванням в темряві. 2. Якщо дитина має окрему кімнату, то всі її речі повинні знаходитись на висоті піднятої руки, щоб виключити потребу діставати щось з стільця чи табуретки. Над ліжком не повинні висіти ніякі предмети. 3. Лампи в електроприладах повинні бути повністю закриті плафонами. 4. Гострі, ріжучі, колючі і крихкі предмети повинні знаходитись в недоступному для дітей місці. 5. Особливу увагу потрібно звернути на зберігання ліків. Ліки повинні зберігатися в закритій під ключ шафі. 6. Іграшки не повинні бути небезпечними для дитини (лазерні іграшки, кулькові та водні пістолети) Якщо іграшка розбирається, то складові й частини за розмірами повинні бути такими, що не вміщаються в рот. ніс, вухо. Перевірте іграшки на можливість розбивання (уламки можуть поранит дитину). 7. З сумісними іграми з дітьми не використовуйте петарди.
2. Безпека на кухні
1. Столові прибори для дитини повинні бути такими, що не б'ються. 2. Обідній стіл та стілець повинні бути підібрані у відповідності з ростом дитини З. Над обіднім столом не повинні висіти полиці або окремі предмети кухонного обладнання. 4. Всі спеції, як сипучі так і рідкі, повинні зберігатись в недоступному для дитини місці. 5. Якщо виникла потреба користуватися виделкою чи ножем, то їжу дитині повинні порізати дорослі. 6. Краї тарілок, чашок та склянок не повинні мати тріщин та щербинок. 7. На плиті ручки сковорідок і носик чайника потрібно повернути до стіни. 8. Гарячу їжу потрібно розливати лише на столі, а не переносити тарілки з нею з плити достолу. 9. Якщо дитина не дістає до крана з водою, то вона може користуватись змоченим рушником. 10. Двері кухні з боку коридору повинні закриватись на гачок, розміщений у третій частині зверху.
3. Безпека у ванній кімнаті
2. Підлогу потрібно покривати не слизьким килимком. 3. Двері ванної кімнати повинні закриватись на гачок чи засув, розміщений у третій частині зверху.
1. Не можна залишати дітей на балконі.
2. Не можна дозволяти дітям проводити рухливі ігри на балконі. 3. На балконі потрібно закрити щілини, через які можуть випадати дитячі іграшки. 4. В присутності дітей не можна нахилятись з балкона. 5. Балкон повинен закриватись з кімнати на гачок чи засув, розміщений у третій частині зверху.
1. Не залишайте дітей без нагляду.
2. Перевірте обладнання дитячого майданчика на предмет виявлення травмуючих чинників.
3.Особливо уважно обстежте пісок: в ньому можуть бути скло та гострі металеві предмети.
4.Огляньте територію навколо будинку і перевірте наявність відкритих підвалів, каналізаційних люків, ям, електрощитів, недобудованих об'єктів, стоянок автотранспорту тощо.
Пам`ятка з техніки безпеки на літо
1. Правила дорожнього руху
2. Правила електробезпеки
Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.
3. Вибухонебезпечні предмети
4. Правила протипожежної безпеки
5. Правила поведiнки на водi
6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях)
7. Категорично забороняється
8. Суворо дотримуйтесь правил:
«Обережно, вогонь!», або Правила поведінки біля каміна
Пам'ятка для батьків"Якщо необхідно залишити дитину вдома саму"
Рекомендації для батьків
|