Гурткова робота

 

 

Дитина не амфора,

яку треба наповнювати знаннями,

                                                                           а факел, який треба запалити.

 

 

 Кожній дитині від природи дано бути розумним та успішним. Багато залежить в якому середовищі буде проходити дитинство малюка. Дитина, яка знаходиться у комфортному для себе індивідуальному середовищі, серед відповідальних та толерантних педагогів, яка має можливість здійснювати вибір відвідування гуртків, проявляючи свої здібності, розвиваючи індивідуальність – відчуває себе захищеною, шанованою, впевненою, а тому дійсно стає компетентною, сміливою, відповідальною, самостійною, творчою, життєрадісною та обдарованою.

Завдання педагогів ЦРД «Гармонія», допомогти дитині розкрити її природні особливості, розвиваючи індивідуальні здібності. Великий педагог В. Сухомлинський  зазначав: «Розвиток дитини повноцінний  лише тоді, коли вона живе в світі гри, казки, музики, фантазії, любові, творчості. Без цього вона – засушена квітка».

Гурткова робота в дошкільних закладах розглядається як одна з головних ланок в системі виховання всебічно розвиненої особистості, найповнішого розкриття її задатків і нахилів, створення умов для розвитку й підтримання талантів та обдарувань.

Організація різноманітних гуртків у  ЦРД «Гармонія» є головним у розвитку та вихованні у дитини творчості, життєвого потенціалу, креативності, розвитку індивідуальних здібностей, емоційного розвитку, любові та снаги до життя. 

 Кожна дитина - талановита! Саме під таким творчим гаслом проводиться гурткова робота у ЦРД  «Гармонія» для розвитку дитячої індивідуальності на ранньому етапі становлення особистості.

З метою задоволення потреб вихованців та їх батьків в розвитку творчих та спортивних здібностей, у нашому Центрі запроваджена гурткова робота. Основним завданням роботи гуртків є допомога дітям вільно адаптуватися в соціумі, виражати свою індивідуальність та безпосередність.

Визначаючи профіль гурткової роботи в закладі ми враховували кілька чинників: інтереси та хист самих вихованців, які визначаються під час систематичних спостережень за дітьми у різних видах діяльності та головне: бажання батьків, яке виявлено через опитування та заяви на відвідування гуртків їхніми дітьми.

Саме з появою гуртків, у ЦРД «Гармонія», виникла можливість зацікавити вихованців різними видами діяльності, спонукати їхнє прагнення щодо набуття необхідних прийомів та засобів, які визначають нестандартність, індивідуальність та оригінальність. Враховуючи специфіку роботи в гуртках, кожен керівник майстерно володіє знаннями, що відповідають напрямку його роботи в гуртку.

  Адже зростити в кожній дитині закладені природою зернини обдарованості, не згаяти час і, головне, не обділити увагою кожну без винятку дитину, надати можливість проявити себе в різних сферах діяльності – завдання сьогодення. Гурткова робота, що спрямована на розвиток індивідуальності кожної дитини забезпечує досягнення нею життєвого успіху, реалізує творчий потенціал, розкриває талант, створює своєрідний стиль діяльності. Гуртковою роботою в закладі охопленні діти молодшого, середнього та старшого віку.     

 У ЦРД « Гармонія» організовано роботу 7 гуртків різного напрямку. Гуртки є додатковою організаційною формою освітнього процесу. Навчальні програми роботи гуртків затверджено на рівні місцевого органу комунальної установи «Консалтингово-методичним освітнім центром» управління освіти Южноукраїнської міської ради в установленому порядку.

Веселе заняття – читання! Так, граючись без примусу та зайвого напруження, малята оволодівають навичками читання. Вихованці гуртка «Весела абетка» добре знають вислів: «Хто багато читає – той багато знає». Букви – найцікавіші   іграшки для дітей, які займаються в гуртку. Їх можна розмальовувати, вирізати, викладати із різних матеріалів, складати склади, слова, читати їх.

Емоційне задоволення та радісний настрій отримують діти відвідавши заняття гуртка «HELLO» з навчання дітей англійській мові. Заняття сплановані таким чином, щоб викликати зацікавленість у  дітей до вивчення іноземної мови.

Емоції, отримані на заняттях театрального гуртка «Фантазія» - створюють атмосферу радості і дають  дітям змогу, відчути себе справжніми акторами. На заняттях гуртка демонструються невеликі інсценівки, дитячі мюзикли, етюди та театральні дійства.   

Гурток «Радіопузики» дає малятам можливість розвивати  та підвищувати культуру мовлення, навчитися спілкуватися з людьми,  які оточують їх, не залишатися байдужими до навколишнього світу і подій, що відбуваються в нім.

Використання техніки паперопластики,  орігамі, елементів витинанки на заняттях гуртка «Вправні пальчики» у дітей удосконалюється естетичний смак, розвивається відчуття прекрасного, підтримується творчий початок в діяльності дитини. Гурток організовано на базі старшої групи, опікуються вихователі – Швейцер Катерина Миколаївна та Браіловська Світлана Анатоліївна.

Пріоритетним завданням, для керівника гуртка з навчання дітей  плаванню «Дельфінчик» – працьовитої та творчої  Ніконової Ганни Василівни, є зміцнення фізичного здоров’я, загартування та забезпечення всебічної фізичної підготовки дошкільників. Гурток «Дельфінчик» залучає до занять дітей третього року життя. Діти отримують велике задоволення відвідуючи басейн, невимушено навчаються плаванню та зміцнюють своє здоров’я.      

   Гурток «Маленькі підприємці» – є вимогою сьогодення. Для забезпечення роботи гуртка підібрано та систематизовано матеріал: розроблено перспективне планування організованої діяльності дошкільнят, розробки занять, дидактичні ігри, художні твори,  консультативний матеріал для роботи з батьками.  Заняття у гуртку «Маленькі підприємці» сприяють розширенню знань дітей про основи економічної культури. Опікуються роботою гуртка вихователі –  Спека Олена Вікторівна та Єрмолаєва Марія Олегівна.

Робота в гуртках насичена діяльністю, яка сприяє повному задоволенню і розвитку дитячої індивідуальності та пізнавальних можливостей, надає їм максимальну свободу для творчого просування, пробуджуючи прагнення цікаво провести час на заняттях гуртків.

Діти – гуртківці не тільки отримують початкові знання та вміння, а й приймають активну участь в різних заходах: семінарах, методичних об’єднаннях, розвагах. Готують невеликі інсценівки, лялькові та театральні вистави, вивчають пісеньки, які завжди створюють атмосферу справжньої  радості у дітей та дорослих.

  Гуртківці разом з керівниками представляють свої знання та вміння на  «Тижні особистих досягнень», який проводиться кожного року у закладі. Свої особисті досягнення, хореографічні вміння та артистичні здібності, перші навички читання та володіння англійською мовою демонструють діти разом з керівниками гуртків на заняттях. Традиційний Тиждень особистих досягнень, що проводиться для батьків, завжди є предметом гордості, жвавого обговорення та вивчення системи освітнього процесу закладу, в якому вони бачать спогади  із свого дитинства.

Батьки, діти яких відвідують заняття у гуртках, мають змогу оцінити рівень проведення занять та рівень навченості своїх дітей.

  Ефективність роботи в гуртках значною мірою зумовлюється належним програмно-методичним забезпеченням. Для проведення занять у гуртках в достатній кількості є обладнання та матеріал, який постійно поновлюється в зв’язку з сучасними вимогами та інноваційними технологіями. У навчальних кабінетах проведено ремонтні роботи із заміною металопластикових вікон, оснащено РК екранами та сучасною інтерактивною дошкою. Придбано яскраві офісні та дитячі меблі, жалюзі, яскраві занавіски, дидактичний матеріал, ігрове та навчальне обладнання, різноманітні атрибути. У лютому місяці 2021 навчальному році придбано нові кубики для зручності в роботі керівника гуртка з навчання дітей ранньому читанню.

  Батьки бажають того, щоб дитина отримувала якісне виховання і навчання, її інтереси та бажання враховували, а запити родини поважали. Розвиток дітей передбачає здійснення роботи не тільки з кожною дитиною, але і з кожною родиною з урахуванням її культурологічних особливостей, стратегічних намірів щодо виховання дитини, їх запитів щодо змісту, форм, методів навчально-виховної роботи в  ЦРД «Гармонія».

Керівники  гуртків ставлять перед собою завдання зберегти, збагатити, а також розвинути обдарованість дітей.

 

 

Навчальна програма з дошкільної освіти художньо-естетичного напрямку дитячий театр + риторика "Фантазія"

 

 

 

Термін дії навчальної програми:01.09.2019 – 01.09.2024рр.

 

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА    ЗАПИСКА

Навчальна програма з дошкільної освіти гуманітарного напрямку «Радіопузики»

 

 

Термін дії навчальної програми: 01.09.2019 – 01.09.2024рр.

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА    ЗАПИСКА