Харчування дитини під час захворювання

 

  • Не примушуйте дитину їсти

Зазвичай батьки, коли під час хвороби дитина відмовляється їсти, примушують її до цього. Це неправильно, адже під час недуги дитячий організм спрямовує всі сили на боротьбу із захворюванням, а не на перетравлення їжі.

  • Давайте дитині багато теплого пиття

На початковій стадії захворювання, що зазвичай супроводжується високою темпе­ратурою, дитячий організм дуже сильно зневоднюється. Тому дитині потрібно да­вати багато теплого пиття.

  • Забезпечте дитину вітаміном С

Для підтримання імунітету дитина має регулярно вживати продукти, багаті на ві­тамін С. Джерелами вітаміну С є свіжі овочі та фрукти. Проте цитрусові дітям слід пропонувати обережно, адже вони можуть спричинити алергію.

  • Годуйте дитину кашами

Каші багаті на мінерали, залізо, вітаміни групи В і рослинні білки. Найбільш цінни­ми за вмістом корисних речовин є вівсяна і гречана каші, тому їх слід пропонувати дитині насамперед.

  • Давайте дитині молочні продукти за її бажанням

Якщо дитина любить молоко, слід пропонувати його в різноманітних видах. Най­ліпше під час захворювання — молоко з медом, а також кисломолочні продукти. Вони швидко засвоюються організмом, що під час хвороби дуже важливо.

  • Вводьте м'ясо в дитячий раціон поступово

У період загострення хвороби, доки тримається висока температура, діти зазвичай відмовляються від м'яса. Однак, коли пік хвороби минає, можна спробувати знову ввести його в раціон. Усі м'ясні продукти пропонуйте у відварному та протертому вигляді.

  • Зверніться до лікаря

Якщо в дитини після одужання не підвищився апетит, шлунок не сприймає їжу аж до блювання, в жодному разі не вдавайтеся до самолікування. Ці прояви можуть бути реакцією шлунково-кишкового тракту на антибіотики або бути спричинені дисбактеріозом абощо. Тому батькам слід терміново звернутися до лікаря для ви­значення подальшої стратегії лікування дитини.

 

Матеріали використані з спеціалізованого журналу "Практика управління дошкільним закладом» № 6 за 2015 рік   

 

Категорія: