«Про тих, хто серце віддає дітям»

 

 

ГРУПА № 22

Іванісова Олена Миколаївна

Швейцер Катерина Миколаївна

Попова Людмила Миколаївна 

 

 

У сірі будні лютого в групі № 22 комунального закладу «Центр розвитку дитини «Гармонія» відбувся незвичайний барвистий захід – «Кольоровий тиждень».

«Кольоровий тиждень» - це новітній неймовірно цікавий для малюків проект.

Головна мета цього проекту – сприяння збереженню психічного здоров’я дітей. Для цього вихователі  знімають емоційне напруження, створюютьатмосферу взаємодопомоги, довіри, доброзичливого спілкування,позитивний емоційний клімат, формують почуття єдності серед дітей та дорослих. Справитися з такими завданнями й допомогли кольори, тому що саме колір впливає на підсвідомість не менш сильно, ніж вчасно та влучно сказане слово.

У «Кольорового тижня» кожен день мав своє забарвлення та є неповторним.

Так, понеділок – жовтий, вівторок – синій, середа – зелена,четвер – червоний, п’ятниця – різнокольорова «веселкова».

Відповідно до кольору дня  оформлюється інтер’єр групової кімнати – повітряні кульки, стрічки, квіти, паперові серветки, нові «кольорові» іграшки, елементи одягу  вихователів та дітей – все говорить про особливість цього дня. З нетерпінням дітлахи очікували нового дня, нового кольору, нових вражень та нових «кольорових» справ. 

Знайомлячись з теплим, радісним, солодким та дружнім жовтим кольором, діти вчилися знаходити його в оточуючому нас світі, малювали долоньками тепле сонечко, садили жовту цибульку, «сонечкову подружку», випікали пісочне печиво та пригощали ним працівників дитячого садка. Цей день був як жовте сонечко – радісним та щедрим на своє тепло, як солодке яблуко – приємним та гарним.

У день синій  - спокійний, глибокий, тихий – діти разом зі своїми вихователями шукали цей колір у небі, морі, річці, серед пташок, у фруктах та овочах. В океані малята «знайшли»  синього кита та дізналися, що в цей день,19 лютого кити «відзначають» своє свято - День кита. Синього вівторка діти вчилися розрізняти звуки, виокремлювали їх у словах, слухали віршовані казки, відтворювали синього кита під час конструювання та аплікації, малювали безкрайній простір неба.  Ось стільки справ припало на цей день!

День зелений «загадковий» допоміг малятам пізнати   таємницю зеленого кольору, знайти на території дитячого садка перший підсніжник та відтворити його у своїх малюнках.

У вихованців групи № 22 є мрія – виростити зелену красуню – ялинку з насіння. Мабуть, нічого дивного, але саме в цей день, шишка, яку діти пробують проростити випустила зелений пагін. Здивуванню та захопленню дітлахів та дорослих не було меж!!!!

День червоний – святковий, емоційно насичений,  енергійний, вогняний, найгарячіший.  З самого ранку у дітей з’явилося  безліч  ідей з приводу того, який все ж таки  насправді червоний колір. Для того, щоб дійсно створити святковий настрій, малята займалися художньою працею – виготовляли своїми руками маракаси із покидькового матеріалу та створювали мелодійні  музичні композиції.

«Веселковий»  розважальний деньприготував для діток ще один сюрприз. Дівчатка, як справжні господині, готували  для хлопчиків різнобарвну страву – смачний фруктовий салат.  Хлопчики в цей час надували для дівчаток різнокольорові кульки.

Протягом кольорового тижня  дошкільнятапознайомилися  з коротенькими незвичайними віршами – верлібрами, вчилися  розуміти  та складати  неримований вірш. ,  Це була ще одна чудова нагода  для дітей та дорослих розмірковувати, згадувати, розповідати та творити.

Було цікаво спостерігати за проектом. Практично на очах відбувалося диво – діти та вихователі у піднесеному настрої, об’єднані кольором та співпрацею.

«Ми дійсно відчули на собі та дітях вплив кольору. Це дуже цікавий досвід та нові знання. За такими формами роботи – майбутнє!» – поділилися своїми враженнями від «Кольорового тижня» вихователі Іванісова Олена Миколаївна та Швейцер Катерина Миколаївна.

За допомогою проекту «Кольоровий тиждень» діти, вихователі та батьки занурилися у світ доброти та щирості, взаємоповаги та взаєморозуміння, винахідництва та творчості. Ось так і з’явилася  спільнагордість   - «Кольорова картина».

І наостанок…..Всі впевнилися, що наше життя й не таке вже сіре, навіть в останні дні зими.